Вся необхідна інформація про ОСЦПВ в Україні

24.08.2018

.

На даний момент будь-який транспортний засіб в Україні має бути обов’язково застрахований за допомогою так званої «автоцивілки». Без оформлення цієї послуги зникає можливість зареєструвати у МРЕВ. Незважаючи на те, що багатьом водіям ця ініціатива не до вподоби, ОСЦПВ зарекомендувала себе, як чудовий варіант, за допомогою якого водій може уникнути багатьох проблем у разі здійснення ДТП.

Необхідність введення ОСЦПВ

Реалізація даної ініціативи стала необхідною для формування юридичних механізмів відшкодування внаслідок ДТП. Подібна відповідальність існую двох типів, в залежності від яких встановлюється сума грошової компенсації.

Якщо була заподіяна шкода здоров’ю людині, то страхова компанія виплачує потерпілій особі суму в 100 тисяч гривень. Якщо обійшлося без жертв, але постраждало майно сторін ДТП, то сума відшкодування дорівнюватиме 50 тисячам гривень.

Слід зауважити, що виплати здійснюються не тільки внаслідок скоєння ДТП. Якщо ваш транспортний засіб був вкрадений, то страхова компанія також має здійснити вказане в договорі відшкодування. 30% від суми виплачується відразу, а інші 70% – тільки після того, як кримінальне впровадження, створене органами правопорядку, буде призупинено внаслідок кількох місяців розслідування. Варто знати, що при подібних виплатах право власності переписується на страховика. У випадку, якщо вкрадена машина буде знайдена, компанія зобов’язана запропонувати попередньому власнику транспортного засобу здійснити обмін. В такій ситуації водій зможе отримати назад своє авто, але йому доведеться повернути відшкодовану суму.

Види автоцивілки

Всього існує три види автоцивілки:

  1. Перший вид поширює дію страховки не тільки на власника транспорту, але і на будь-яку особу, що в момент ДТП проводила керування транспортним засобом на законних підставах (оренда, лізинг, доручення тощо).

  2. Другий вид страховки працює тільки для водія, ім’я якого зазначено в страховому полісі. При цьому умови договору поширюються на будь-який транспорт, яким керує ця людина. Але всі можливі машини в такому випадку мають бути записані в документі.

  3. Третій вид страхового полісу працює тільки для одного транспортного засобу. Але в якості його водія можуть бути застраховані до п’яти осіб.

При укладанні договору враховується багато факторів, які можуть значно зменшити ціну страхування, так і збільшити регулярний платіж. Страхові компанії звертаються увагу на вид транспортного засобу, об’єм його двигуна, стаж водія, місце реєстрації водія, а також термін дії, на який оформляється поліс.

До оформлення ОСЦПВ треба відноситись дуже відповідально. Необхідність її отримання не тільки зобов’язується законом, але й може позбавити водія багатьох проблем у випадку скоєння ДТП чи крадіжки. Автоцивілка оформлюється доволі складно тому, щоб дізнатися більше інформації про цей процес, ви можете скористатись джерелом на сайті Vidomosti-ua.com, яке дасть відповіді на додаткові питання по цій тематиці.